تاریخچه آروما تراپی

استفاده از اسانسها به دوران باستان باز میگردد. بسیاری از تمدنهای باستانی چین، هند، مصر و یونان از آروماها برای درمان امراض روحی و جسمی بهره می جستند.

4500 سال پیش از میلاد مسیح، از روغن های معطری که از گیاهان بدست می آورند، برای انجام مناسک مذهبی، آیین ها و نیز مداوای بیماران استفاده میکردند. نوشته های بدست آمده نشان میدهد که مصریان 40 قرن پیش از میلاد مسیح میدانستند که چگونه اسانس ها را از گیاهان بدست آورند. در واقع آنها، از آروماها برای مومیایی اجساد فراعنه مصری استفاده می کردند. به این صورت که مومیاگران پس از استخراج احشا، شکم جسد را از اسانس دارچین، سیر و اسانس های معطر دیگر پر میکردند و سپس از خیساندن آنها در بی کربنات دو سود ( جوش شیرین ) به مدت 70 روز، جسد را شسته و آن را توسط باندی که مجهز به چسب مخصوصی بود می پوشاندند. این روش باعث میشد که اجساد برای حد اقل 3000 سال حفظ شوند.

یک کتیبه سفالی بدست آمده از بابل که به 4000 سال قبل باز میگردد، شامل دستوری برای استخراج اسانس های سدر و سرو میباشد.

همچنین پیروان عیسی مسیح، 188 مورد اشاره به روغن های معطر را در انجیل یافته اند.

هندیان باستان قرن ها پیش در طب هندی یا "آیرو ودا" از گیاهان خشک و تازه، برای ماساژ آروماتیک استفاده می برده اند.

در ایران، ابوعلی سینا، در نوشته های خود به توصیف هشتصد گیاه و موارد مصرف آنها میپردازد. اهمیت ویژه ابوعلی سینا در آروماتراپی از آن روست که وی روش تغطیر بخار را برای تهیه اسانس، کشف کرد. که تا به امروز تغییری نکرده است.

همچنین لوله های مارپیچ سرد، که موجب متراکم شدن بخارات معطر میشود، از ابداعات اوست. وی نخستین کسی است که اسانس را کشف کرد و آن را "گوهر" نامید. 

 
   

 

 

خدمات

گنج نیکان راه حقیقت با برپایی کلاسها و مراقبه های گروهی مژده آگاهی و آرامش را به شما میدهد. 
اطلاعات بیشتر

پیشنهادات ویژه

گنج نیکان راه حقیقت با برگزاری کلاسهای هیپنوتیزم  سفر به زندگی بین زندگی ها و زندگیهای گذشته را برای شما امکان پذیر میسازد. 
اطلاعات بیشتر

اخبار و تازه ها

گنج نیکان راه حقیقت به زودی کلاسهای خود را برگزار میکند، جهت اطلاعات بیشتر از برنامه های ما منتظر خبرهای بعدی باشید.
اطلاعات بیشتر